اسانس ریحان+خواص اسانس ریحان +بهبود هضم+جلوگیری از سرماخوردگی+درمان عفونت ها +کاهش استرس

اسانس ریحان

کد : 11200

برند محصولات: ارمغان کاشان

نوع محصول :

قیمت : 9300000 ریال

توضیحات محصول

به دو صورت روغنی و محلول در آب

معرفی گیاه ریحان:

مقدار اسانس گیاه ریحان باتوجه به شرایط اقلیمی محل رویش، بین 0/5 تا 1/5 درصد متغیر است. برای بدست آوردن اسانسی با کمیت و کیفیت بالا باید پیکر رویشی گیاه ریحان در مرحله گلدهی کامل برداشت گردد.

اسانس ریحان از پیکر رویشی (برگ‌ها، سرشاخه‌ها و گل‌های تازه یا خشک شده) به دست می‌آید. اسانسی که از گل‌ها به دست می‌آید از نظر کیفیت بهتر از اسانسی است که از کل پیکر رویشی گیاه استخراج می‌گردد. در بسیاری از گونه‌های جنس Ocimum ترکیبات عمده اسانس، مشتقات منوترپنی مانند کامفور، لیمونن، تیمول، سیترال، ژرانیول و لینالول هستند.

ترکیبات تشکیل دهنده اسانس ریحان متفاوت است اما به طور کلی لینالول، متیل کاویکول، سیترال، سینئول، ژرانیول، کامفور و متیل سینامات از اجزاء مهم اسانس ریحان می‌باشد. اسانس ریحان دارای میزان قابل ملاحظه‌ای از مشتقات فنولیک همچون اوژنول و متیل سینامات است که اغلب با نسبت‌های متفاوتی از لینالول در اسانس یافت می‌شوند.
 

خواص اسانس ریحان :
بهبود هضم:
از آنجایی که روغن ریحان دارای ویژگی های هیدرولیکی است، از آن برای درمان سوء هاضمه، یبوست، گرفتگی معده و فتق استفاده می شود. همچنین برای درد در معده و روده بسیار موثر است.

جلوگیری از سرماخوردگی:
اسانس ریحان در جلوگیری از سرماخوردگی، آنفلوآنزا و تب موثر است. با توجه به ماهیت ضد اسپاسم، آن اغلب برای درمان علائم سرفه نیز استفاده می شود. علاوه بر عملکرد آن در از بین بردن سرفه، همچنین می تواند برای درمان آسم، برونشیت و عفونت های سینوسی استفاده شود.

درمان عفونت ها :
روغن ریحان برای درمان انواع عفونت هایی مانند برش، زخم، عفونت های پوستی و عفونت های مثانه به علت خواص ضد باکتری آن مفید است. همچنین برای عفونت های ویروسی که به بدن حمله می کنند و همچنین می تواند از طریق زخم های دیگر وارد شود، مفید است.

کاهش استرس :
با توجه به ماهیت آرام بخش اسانس ریحان، از آن را به طور گسترده ای در آروماتراپی استفاده می شود. این اسانس دارای اثرات طراوت بخشی است که برای درمان تنش عصبی، خستگی ذهنی، میگرن و افسردگی استفاده می شود. استفاده منظم از این روغن سبب افزایش قدرت ذهنی می شود.

بهبود گردش خون :
اسانس ریحان گردش خون را بهبود می بخشد و به افزایش و بهینه سازی عملکرد بدن کمک می کند.

کاهش درد :
اسانس ریحان یک ضد درد است و درد را تسکین می دهد. به همین دلیل است که این اسانس اغلب در درمان آرتریت، زخم، سوختگی، کبودی، آسیب های ورزشی، بازیابی جراحی و سردرد استفاده می شود.

درمان خارش:
اسانس ریحان برای درمان خارش ناشی از گزش و نیش زنبور عسل، حشرات و حتی مارها می تواند موثر باشد.

مضرات :
زنان باردار و شیرده از مصرف این اسانس خودداری کنند.

اسانس ریحان


خرید اسانس ریحان | اسانس ریحاناسانس ریحان , اسانس ریحان , اسانس ریحانارتباط با واحد فروش محصولات

همراه : 09391682004

تلفن: 03155353089

ایمیل : info@armaghankashan.com

آدرس پستی

آدرس : کاشان.خیابان امیرکبیر.ساختمان امیرکبیر.طبقه 5.واحد 18شبکه های اجتماعی :