اسانس رزماری +خواص اسانس رزماری+تقویت کننده حافظه+تقویت سیستم ایمنی+تسکین معده+تسکین درد+

اسانس رزماری

کد : 11305

برند محصولات: ارمغان کاشان

نوع محصول :

قیمت : 9400000 ریال

توضیحات محصول

به دو صورت روغنی و محلول در آب

گیاه رزماری:

نام علمی این اسانس Rosemarinus officinalis و اندام مورد استفاده در اسانس گیری این گیاه برگ های آن می باشد.
روش به کار گرفته شده در استخراج اسانس رزماری، تقطیر با بخار آب می باشد.
ترکیبات شیمیایی در نتیجه آناليز اسانس رزماری،  شامل 1,8 Cineole ، Borneo ،-pinen α ، Camphor ، Linalool ، Camphene ، limonene و Verbenone می باشد.
از کاربرد های اسانس رزماری در صنعت می توان به استفاده در صنایع دارویی و آرایشی بهداشتی اشاره نمود.

 

خواص اسانس رزماری

تقویت کننده حافظه :
رزماری به عنوان یک محرک شناخته می شود . این گیاه به افزایش هوش و تمرکز بسیار کمک می کند . رزماری به جوان ماندن ذهن بسیار کمک می کند . از این رو رزماری برای افراد مسن و کسانی که دچار اختلالات شناختی و یا آلزایمر هستند ، بسیار مناسب است .

درمان استرس و بهبود خلق و خو :
مصرف این گیاه بهبود خلق و خو ، پاکسازی ذهن و از بین بردن استرس در افراد می انجامد . رزماری برای افرادی که دچار استرس مزمن و عدم تعادل هورمونی هستند بسیار مناسب است . از این رو با مصرف رزماری می توانید استرس خود را کنترل کرده و اثرات مثبتی روی خلق و خو می گذارد .

تقویت سیستم ایمنی :
رزماری حاوی انواع آنتی اکسیدان است . از این رو ضد التهاب بوده و با سرطان مبارزه می کند . این گیاه با عوامل بیماری زا مبارزه می کند و بدن را برابر عوامل بیماری زا تقویت می کند . ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند یک خط دفاع عمل کرده و سیستم ایمنی را قوی می کند .

تسکین معده :
رزماری بدن را در  در عفونت های باکتریایی ایمن می کند . این گیاه باکتری شایعی را که ممکن است سبب زخم معده شود را نیز از بین می برد . این گیاه به عنوان یک درمان کننده طبیعی ناراحتی معده ، یبوست ، نفخ ، اسهال بسیار مناسب است . اثرات ضد التهابی این گیاه موجب رفع ناراحتی های معده شده و سیستم گوارش را بهبود می بخشد .

خوشبو کننده دهان :
این گیاه باکتری های دهان و دندان را از بین می برد . از این رو موجب خوشبو شدن دهان و نفس می شود . مقداری رزماری را دم کرده وغرغره کنید .

تحریک جریان خون :
رزماری سبب افزایش تولید سلول های قرمز خون و جریان خون می گردد . از این رو اکسیژن راحت تر به مغز رسیده و فعالیت مغز نیز بهبود می یابد .

تسکین درد :
رزماری دارای خواص ضد درد می باشد . ضماد رزماری موجب تسکین درد محل آسیب دیده می شود . دمنوش رزماری برای درمان میگرن و سردرد بسیار مناسب است . عطر رزماری نیز آرامش دهنده بوده و میگرن را بهبود می دهد .

خاصیت ضد التهابی :
یکی از مهم ترین عملکرد های رزماری خاصیت ضد التهابی آن است . رزماری به کاهش التهاب عضلات ، عروق خونی و مفاصل می انجامد . از این رو به کاهش فشار خون ، نقرس نیز می انجامد .

سم زدایی :
این گیاه ادرار آور بوده و موجب دفع سموم از بدن می شود . به همین سبب سموم و عوامل بیماری زا از بدن خارج می شود .

بهبود پوست :
رزماری خاصیت ضد پیری داشته و موجب جوانسازی پوست می شود . می توانید اسانس رزماری را به صورت رزماری رو پوست ماساژ دهید . این کار موجب درخشش طبیعی پوست نیز می شود .

 

مضرات :
افرادی که به نعنا حساسیت دارند ، از مصرف رزماری نیز پرهیز کنند .

اسانس رزماری


خرید اسانس رزماری | اسانس رزماریاسانس رزماری , اسانس رزماری , اسانس رزماریارتباط با واحد فروش محصولات

همراه : 09391682004

تلفن: 03155353089

ایمیل : info@armaghankashan.com

آدرس پستی

آدرس : کاشان.خیابان امیرکبیر.ساختمان امیرکبیر.طبقه 5.واحد 18شبکه های اجتماعی :