شربت گیاهی⭐️شربت بیدمشک⭐️شربت زعفران

نوشیدنی شربت گیاهی

شامل عرقیات گیاهی معطری است که به وسیله شکر غلیظ شده اند. مهمترین ویژگی این شربت ها این است که در کنار عطر و طعم دلنشین دارای خواص گیاهی که در آن استفاده شده است نیز داراست پس در کنار مزه خوشمزه خود دارای خواص دارویی نیز میباشد. در حال حاضر این شربت ها در کارخانجات صنعتی بعد از پاستوریزه شدن در ظروف پلاستیکی و شیشه ایی بسته بندی میشود. 

شربت های گیاهی از گذشته تا به امروز بین ایرانیان رواج داشته است، نوشیدنی های گیاهی در کنار خواص دارویی منحصربفرد خود، به عنوان یک نوشیدنی گوارا و دلچسب نیز کاربرد دارد. کاشان با قدمت تاریخی خود به عنوان یکی از پیشگامان تولید گیاهان دارویی و الخصوص عرقیات و شربت های گیاهی شناخته شده است. به حدی که هر شخصی می تواند به راحتی و با خیالی آسوده اقدام به خرید انواع عرقیات و شربت های گیاهی به صورت کاملاً ارگانیک و بدون مواد افزوده شده و اسانس مصنوعی نماید. 
شربت های گیاهی بعد از تولید وارد واحد توزیع شده و بعد از آن وارد مراکز فروش جهت عرضه می گردد. 

قیمت شربت گیاهی 

قیمت انواع شربت گیاهی در صورت خرید از مراکز اصلی و بدون واسطه با قیمت مناسب است، در غیر این صورت به جهت هزینه های جانبی و واسطه گران دچار افزایش قیمت می گردد. به غیر از فاکتور بالا قیمت شربت های گیاهی به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:
-    نوع گیاه مورد استفاده: در بعضی از شربت های گیاهی به جهت استفاده از گیاهان دارویی کمیاب و یا گیاهانی که دارای خواص دارویی منحصربفردی هستند، با قیمت های بیشتری به فروش می رسند. 
-    میزان عرضه و تقاضا در بازار: هرچه میزان تولید بیشتر باشد به همان میزان پاسخگی نیاز بازار خواهد بود و در نتیجه باعث کاهش قیمت می گردد، کاهش تولید و افزایش تقاضا در نهایت باعث افزایش قیمت ها می گردد. 
-    روش تولید: به هر اندازه که روش تولید سخت و پیچیده تر باشد، منجر به افزایش قیمت خواهد گردید. 

انواع شربت گیاهی 

شربت گیاهی بسته به نوع عرقیات گیاهی که در تولید آنها استفاده شده است متنوع است و در نتیجه دارای مزه های مختلف و خواص گوناگون خواهد بود. 

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید