خرید گلاب ۱۰۰٪ تضمینی ⭐️خرید گلاب⭐️خرید گلاب درجه یک

گلاب و عرقیات گیاهی

خرید گلاب درجه یک

گلاب کاشان به دلیل کیفیت بالا و اصالت آن جزء برترین نوع گلاب های ایران میباشد که محبوبیت آن نه تنها در ایران بلکه در سطح جهانی است، گلاب در کنار کاربردهای خوراکی و آرایشی بهداشتی به عنوان یک گیاه دارویی بی نظیر جهت درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری ها و امراض در بین عوام شناخته شده است. 
گلاب کاشان در طی فرآیندی با نام تقطیر از عصاره گل محمدی شهر قمصر کاشان بدست می آید و در طی این فرآیند انواع گلاب با درجات خلوص و کیفیت های گوناگونی نظیر گلاب، گلاب دو آتیشه و ... تولید میشود. 

ویژگی های گلاب خالص

از مهمترین مشخصات گلاب خالص کاشان می توان به:
-    عطر و طعم فوق العاده 
-    ماندگاری طعم و عطر بالای آن به مدت یک سال بدون افزودنی 
-    گلاب اصل فوق العاده شادی آور و فرح بخش است و سبب آرامش اعصاب و قلب میشود. 

گلاب اصل 

نکات مهم و کاربردی که در زمان خرید گلاب اصل کاشان میبایست به آن توجه داشت:
-    عدم وجود ذرات، ناخالصی ها و هر گونه ماده و مایع خارجی
-    بدون رنگ و کاملا شفاف 
-    گلاب اصل کاشان دارای مزه تلخ و گس دارد، این مزه اذیت کننده نیست و سریع از بین رفته و برای مدت زمان طولانی در دهان باقی نمیماند و باعث سوزش دهان نمیشود، این ویژگی برعکس گلاب های تقلبی است، بر همین اساس می توانید گلاب را مقداری مزه کنید. 

گلاب اعلاء کاشان

گلاب یکی از عرقیات گیاهی ارزشمند است که  سرشار از خاصیت های فوق العاده است که در زمینه های متعددی نظیر درمانی ، خوراکی، زیبایی و... که باعث محبوبیت این مایع بینظیر می‌شود. در ایران، شهر کشان معروف به تهیه گلاب است و گلاب کاشان دارای طرفداران زیادی است.

 گلاب چگونه تهیه می‌شود؟
گلاب از تقطیر گل محمدی بدست می‌آید که باتوجه به نوع تهیه‌ آن دارای انواع مختلفی است.

انواع گلاب

گلاب سنگین:

این نوع گلاب که گلاب درجه یک محسوب می شود، در هر 100 میلی لیتر آن 35 میلی گرم اسانس وجود دارد.

گلاب سبک:

این نوع گلاب درجه دو محسوب می‌شود و در هر 100 میلی گرم آن 15 میلی گرم اسانس وجود دارد.

گلاب دو آتیشه:

این نوع گلاب پس یکبار تقطیر و گلاب گیری روی گلاب های دیگه، بدست می‌آید.

گلاب سه آتیشه:

این نوع گلاب از تقطیر گل برروی گلاب دو آتیشه بدست می‌آید.

گلاب پس آب:

برای این نوع پس از یکبار گلاب گیری، دوباره آب به دیگ اضافه می‌شود.

تولید گلاب در ایران

در حال حاضر در سراسر ایران از روش های صنعتی و سنتی گلاب گیری انجام می‌شود. بااین حال کاشان مرکز تهیه گلاب است و گلاب کاشان از مرغوب ترین گلاب هاست.

تشخیص گلاب اصل

گلاب اصل دارای بوی گل محمدی فاقد بوی ترشیدگی است. رنگ آن شفاف و بدون سرب است و طعم سنگین مایل به تلخی نیز دارد که از معروف ترین های آن گلاب کاشان است.

طبع گلاب

طبع گلاب گرم و معتدل است . طبع گلاب ها از گلاب سه آتیشه، دو آتیشه، درجه یک، درجه دو و گلاب پس آب، به ترتیب از گرمی به خنکی می‌رود.

نحوه مصرف گلاب

گلاب را میتوان به صورت شربت یا مخلوط آن با مربا، کیک، شله زرد و حلوا استفاده کرد. همچنین برای آرامش و رفع استرس در ایام امتحانات و یا مراسم های عذاداری از آن به صورت عطر و خوش بو کننده استفاده می‌شود.

ترکیبات و ارزش غذایی یک بطری گلاب

گلاب سرشار از ویتامین C، ویتامین E، تانن، پکتین، سیترنلول، گرانتول، استاروپنین و فنیل اتانول می باشد و دارای ترکیبات مفیدی مانند ترپن ها، گلیکوزیدها، فلاوونوئیدها، آنتوسیانین ها و… است و ارزش غذایی یک بطری آن به صورت زیر می باشد:

کالری :80
کربوهیدرات :21 گرم
شکر :20 گرم

خواص گلاب

خاصیت گلاب برای اعصاب

فلسفه استفاده از گلاب در عذاداری ها به این دلیل است که آرامش بخش است و اعصاب افراد را آرام و متمرکز می‌کند. خاصیت گلاب برای اعصاب بسیار زیاد است، به همین دلیل در مراسم های عذاداری برای جلوگیری فشارهای روحی مانند غش کردن و بی حالی استفاده می‌شود.

خاصیت گلاب برای قلب

از آنجایی که گلاب برای آرامش اعصاب بسیار کاربردی است و اعصاب و روان ما با قلب ارتباط نزدیک و مستقیمی دارند، گلاب برای سلامت قلب ما نیز بسیار ارزشمند است. از دیگر خواص گلاب برای قلب میتوان صاف و شفاف نمودن جریان خون در رگ‌ها، کاهش فشار خون، کمک به آرامش و حفظ انسجام بافت رگ‌ها و حفظ سلامت متابولیسم بدن نام برد.

خاصیت گلاب برای کبد چرب

امروزه بکی از چالش هایی که افراد بسیاری با آن روبرو هستند، داشتن کبد چرب است که تاثیر زیادی در سلامت پوست و بدن دارد. اما شما با نوشیدن یک لیوان آب خنک و گلاب در روز، در دراز مدت به رفع این بیمای و جلوگیری از آن اقدام کرد.

خاصیت گلاب برای کاهش استرس

در دنیای امروز استرس چیزی است که همه افراد گریبان گیر آن می‌شوند. دانش آموزان در زمان امتحان، مادران برای فرزندان و افراد شاغل در ارائه کار خود گاهی دچار استرس می‌شوند که با توجه به تحقیقات دانشمندان از مضرترین رفتارها برای سلامتی ماست. اما گلاب در رفع استرس نیز نقش ایفا می‌کند.  با خرید گلاب خالص و اسپری کردن گلاب بر روی صورت و گردن و دست های خود می‌توانید برای رفع استرس اقدام کنیم.

خاصیت گلاب برای مردان

بسیاری از مردان از استفاده از محصولات بهداشتی مانند کرم های نرم کننده یا آبرسان امتناع می‌کنند. اما خرید گلاب برای آنها میتواند یکی بهترین هدایا باشد. زیرا استفاده از گلاب به نرمی و لطافت و همچنین شادابی پوست آنها کمک می‌کند. روش استفاده از آن هم به این صورت است که یک پنبه آغشته به گلاب را بر روی پوست باید کشید. به همین راحتی!
همچنین برای رهایی از سردرد، معده درد و همپنین عفونت های داخلی و خارجی می‌توانید از گلاب به عنوان نوشیدنی یا استفاده موضعی، استفاده کرد.

خاصیت گلاب برای زنان

گلاب برای خانم‌ها کاربرد های بسیاری دارد که در زیر به آنها می‌پردازیم:
خاصیت گلاب برای رحم
عفونت رحم یکی از حساس ترین و چالش برانگیز ترین بیماری ها برای خانم هاست که گاهی در طولانی مدت نیز درمان نمی‌شود. در طب سنتی به خانم ها توصیه می‌شود که در تشت آب و گلاب نشسته و یا نواحی دارای عفونت را به گلاب آغشته کنند. بهتر است در هنگام خرید گلاب، از گلاب خالص نیز استفاده کنید تا مدت درمان نیز کوتاه تر شود.

خاصیت گلاب برای واژن

بانوان و دختران گاهی دچار عفونت های قارچی شده و باعث نگرانی زیادی می‌شوند. اما گلاب به عنوان یک ابرقهرمان وارد صحنه شده و به کمک خانم ها می‌شتابد. آغشته کردن واژن به گلاب ضمن خوش بویی آن به رفع این عفونت ها کمک می‌کند.

خاصیت گلاب در بی خوابی

اگر دچار بی خوابی می‌شوید و خواب راحتی ندارید می‌توانید قبل از خواب صورت و بالشت خود را به گلاب آغشته کنید و از خواب عالی بعد از آن لذت ببرید.

خاصیت گلاب برای لاغری

لاغری از چالش هایست که افراد زیادی با آن روبرو بوده و هستند و از رژیم ها و ورزش های زیادی نیز در جهت آن استفاده کردند که گاهی به نتایج کوتاه مدت و گاهی نیز به نتیجه عکس منجر شده است. نوشیدن گلاب به  لاغری کمک زیادی می‌کند اما باعث چربی سوزی نمی‌شود؛ بلکه در کنار تغذیه و ورزش مناسب، باعث می‌شود سیستم گوارش ما تنظیم شده و بدرستی کار کند. همچنین باعث کارکرد صحیح قلب و افزایش متابولیسم بدن می‌شود. استفاده از گلاب در کنارش ورزش و تغذیه صحیح و سالم میتواند در جهت کاهش وزن، موثرتر از زمانی باشد که از آن در کنار برنامه صحیح استفاده نمی‌شود.

خاصیت گلاب در بیماری های چشمی

گلاب دارای خاصیت ضدعفونی کننده قوی است که برای جلوگیری از  بیماری های چشمی نظیر آب مروارید و خشکی چشم است.  همچنین خاصیت ضد التهابی آن در رفع پف زیر چشم تاثیر زیادی دارد. 

خاصیت گلاب برای مو

از مهم ترین عوامل در زیبایی افراد موی آنهاست که استفاده گلاب باعث نرم شوندگی و رفع شوره آنها کمک می کند. برای استفاده آن برای مو نیز می‌توانید گلاب را به موهای خود اسپری کنید و از خوش بویی و خاصیت های بینظیر آن لذت ببرید.

خاصیت گلاب برای پوست

از مشهور ترین استفاده های گلاب برای پوست است که باعث محافظت از پوست می‌شود. همچنین باعث نرم کنندگی ، درخشش طبیعی ، پاکسازی، تنظیم PH پوست می‌شود و از پیری پوست نیز جلوگیری می‌شود. ترکیبات آنتی اکسیدان گلاب نیز به قوی تر شدن سلول‌های پوست می‌شود.
اگر پوست شما دچار آفتاب سوختگی شد، از گلاب استفاده کنید که یکی از موثرترین داروها در این زمینه است.

بهتر است هنگام خرید گلاب کاشان، از گلاب اصل و باکیفیت استفاده کنید تا برای پوست شما  موثرتر باشد.

خاصیت گلاب برای لب

گلاب سرشار از ویتامین A و C می باشد. ویتامین A برای ترمیم بافت پوست لب بسیار کاربردی و ویتامین C با تولید کلاژن به محکم بودن ساختار لب کمک می کند.

خاصیت گلاب برای رفع گلودرد و سرما خوردگی

در دوران کرونا یک گلو درد ساده باعث نگرانی و استرس افراد شده و سیستم ایمنی آنان را ضعیف می‌کند و روند بهبود آنان را طولانی تر می‌کند.
اما نگران نباشید؛ گلاب دارای خاصیت ضد التهابی، ضد عفونی کننده و آنتی بیوتیک قوی است که می‌تواند در رفه گلو درد و التهابات آن و پیشگیری از سرما خوردگی موثر باشد.

خاصیت گلاب در رفع خستگی

یکی از سالم ترین و سریع ترین اقدامات برای رفع خستگی و نشاط دوباره افراد استفاده از گلاب است.

خاصیت گلاب در دوران قائدگی

درد دوران قائدگی از چالش برانگیز ترین مواردی است که خانم ها با آن روبرو هستند. استفاده از گلاب در دوران قائدگی باعث کاهش درد و تنظیم دوران قائدگی می‌شود.

خاصیت گلاب در تقویت لثه

قرقره کردن گلاب باعث استحکام و قوی تر شدن بافت لثه شده و همچنین رفع باکتری های دهان می‌شود.

عوارض جانبی گلاب

گلاب دارای هیچ عوارض جانبی نیست اما ممکن است برای بعصی از افراد باعث قرمزی پوست، خارش  آنها شود.

مدت زمان نگهداری گلاب

بیشترین زمانی که گلاب می‌تواند خاصیت های بینظیر خود را حفظ کند یک سال است و بهتر است در ظروف شیشه‌ای نگهداری شود زیرا اسانس گلاب نسبت به مواد تشکیل ‌دهنده ظروف پلاستیکی واکنش نشان داده و کیفیت خود را از دست می‌دهد.

سخن آخر

گلاب دارای خواص ارزشمند و بسیاری است که با مصرف گلاب اصل و یا گلاب دو آتیشه اصل  میتوانید آن را تجربه کنید. گلاب کاشان باتوجه به کشت گسترده گل محمدی در این شهر و معروف بودن کاشان در گلاب گیری، از مشهورترین گلاب هاست که  با خرید عمده گلاب میتوانید با مناسب ترین قیمت از این مایع بی نظیر استفاده کنید.

پشتیبانی ارمغان کاشان

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ