فروردین
عرقیات گیاهی جهت تقویت بدن در برابر بیماری کرونا

عرقیات گیاهی جهت تقویت بدن در برابر بیماری کرونا


زمان مطالعه : 4 دقیقه

برترین عرقیات گیاهی جهت تقویت سیستم ایمنی

سیستم ایمنی بدن انسان  را در قبال بیماری ها تقویت کرده و اهمیت تقویت سیستم ایمنی بدن در قبال امراض و بیماری ها کاملا مشخص شده است.  مخصوصا بیماری هایی که قابل درمان نیستند و صرفا راه حفاظت ما در قبال بیماری، پیشگیری و حفاظت از بیماری میباشد. کووید 19 که فعلا همه عالم را در بر گرفته و به مهم ترین بحران دنیا تبدیل شد‌ه‌است، از بیماری های خطرناکی است که درمان قطعی ندارد و  فقط راه آن پیشگیری و تقویت سیستم ایمنی بدن میباشد.
عرقیات گیاهی یکی از راههای معالجه و پیشگیری  از این بیماری میباشد. گیاهان گوناگونی برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید میباشند. متناسب با نیاز بدن و خصوصیت عرقیات متفاوت میتوان نوع مشخصی از عرقیجات گیاهی را گزینش و مورد استفاده قرار داد. مصرف و معرفی انواع عرقیات گیاهی به وسیله فروشنده و هر شخص کارشناس یا غیر کارشناس دیگری انجام میشود .

عرقیات گیاهی را عمدتا جهت تقویت سیستم ایمنی بدن مصرف می نمایند و خصوصا از ابتدای همه گیری بیماری کرونا استعمال از عرقیات مناسب تقویت کننده سیستم ایمنی بدن چندین برابر گردیده است. 
در استفاده از عرقیات گیاهی به خاطر داشته باشید که بایستی زمان مصرف طولانی باشد و به هیچ عنوان در مصرف عرقیات گیاهی اصل و کیفیت خوب زیاده روی ننماید.
از عرقیات گیاهی مهم جهت  تقویت سیستم ایمنی بدن در قبال ویروس کرونا می شود به آویشن، سیاهدانه، دارچین، زردچوبه، گل گاوزبان ، مرزنجوش، زعفران، گلاب، هل، رزماری، بادرنجبویه و ... اشاره کرد. این عرقیات برای تقویت سیستم ایمنی بدن در قبال کووید 19 به عنوان یک ویروس موءثر میباشد و تا کنون هیچ معالجه قطعی برای این ویروس شناخته نشده.

مهمترین عرقیات گیاهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

عرق آویشن

عرق آویشن شایسته ترین درمان برای عفونت میباشد. این عرق گیاهی برای معالجه سرفه و آنفولانزا به حدی کاربردی میباشد که حتی‌در ساخت شربت های صنعتی هم استفاده میشود، عرق گیاهی آویشن تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در برابر انواع ویروس است، به کار گیری از عرق آویشن در دوره کووید 19 شدیدا پیشنهاد می شود.

عرق شیرین بیان

عرق شیرین بیان در کنار یک شیرینی مانند نبات یا حتی عناب می تواند استفاده کرد. بسیار خوش مزه و لذیذ میباشد. از مهم‌ترین خاصیت عرق شیرین بیان می شود به ضد میکروبی و ضد ویروسی بودن آن اشاره کرد. عرق شیرین بیان بسیار آرام بخش می باشد و معالجه اساسی تب میباشد. دارویی سرشار از آنتی اکسیدان که در کنارمواد مغذی به خوبی میتواند از به وجود امدن بیماری های متعدد پیشگیری نماید. تأثیر بسزای شیرین بیان در معالجه بیماری های آنفلوانزا، عفونت ریه، سل، برونشیت و آنفولانزا نشان می‌دهد که‌این گیاه در تقویت سیستم ایمنی بدن تأثیر گذار ترین میباشد. شیرین بیان مقدار  زیادیویتامین C دارد که مهم‌ترین ویتامین در تقویت سیستم ایمنی میباشد.

عرق بابونه

عرق بابونه دارای طبعی گرم و خشک است،  که علاوه بر عرق به صورت جوشانده هم بسیار موثر است. پیشنهاد می شود در صورت عدم آلرژی و حساسیت به صورت روزانه عرق بابونه را جهت تقویت سیستم ایمنی بدن مصرف نمائید. توجه داشته باشید که طبع گرم عرق بابونه آن را برای اشخاصی که دارای آسم و بیماری تنفسی هستند ممنوع است.

عرق مرزنجوش 

عرق مرزنجوش هم از دیگر گیاهانی میباشد که دارای طبعی گرم و خشک است یک قاشق چایخوری آن در طی روز می توان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن شما باشد. عرق مرزنجوش بسیار قدرتمند ست و برای اشخاص خاصی مثلا خانم های باردار به صورت محدود باید استفاده شود.

عرق مریم گلی

عرق مریم نسبت به دیگر عرقیات کمتر استفاده شده است. البته این گیاه نیز برای تقویت سیستم ایمنی بدن در قبال بیماری کرونا اصلی میباشد، دارای طبعی گرم و خشک و می تواند تا سه بار در طی روز استفاده شود. گرمی این عرق به حدی میباشد که برای اشخاص تشنجی مطلوب نیست.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید