تیر
معرفی گیاه کندر و خواص شکفت انگیز آن

معرفی گیاه کندر و خواص شکفت انگیز آن


زمان مطالعه : 4 دقیقه

از گذشته تا به امروز شنیده ایم که اگر زنان باردار کندر بخورند نوزادشان باهوش می شود و مصرف بیش از حد آن باعث میشود که فرد مشکل روانی پیدا کند، اما آیا تا به حال دقت کرده اید که کند چه خواصی دارد؟ آیا واقعا موجب افزایش هوش و حافظه می شود.

کندر چیست ؟

 کندر نوعی درختچه خاردار از راسته افراسانان و تیره بورسراسه شامل 600 گونه می باشد. در سراسر کره زمین به گونه ای پراکنده شده که بیشتر در مناطق گرم یافت می شود. کندر بومی آفریقا (سومالی ) و عربستان صعودی، مالزی، یمن و عمان و در عربی به صمغ معمنوی معروف است. گیاه در مناطق گرم ایران می روید و دارای دارای برگ های ساده و گل های نر و ماده به رنگ سفید تا زرد و میوه آن سفت و حاوی دانه های بدون آلبومن با بویی خاص با ارتفاع 2 تا 8 متر می باشد. از مشخصات اصلی این گیاه وجود مجاری ترشحی در نقاط مختلف این گیاه که نوعی صمغ ترشح می کند، که دارای خواص درمانی فراوانی می باشد.
کندر در بیشتر نقاط جهان در مناطق گرم و خشک می روید، اما بهترین نوع کندر معروف به کندر نرینه از یونان به آن سطاعونیس می گویند، دارای رنگی سفید و دیر شکن می باشد.کم ارزش ترین نوع کندر به نام قوقسفوش که در مغرب می روید و رنگش یاقوتی می باشد. طعم کندر تلخ ،گس و معطر از کندر برای کاهش مشکلات پوستی ناشی از پرتو درمانی سرطان،کولیت روده، صنعت تولید لوازم آرایشی، خوراکی، صابون، انواع نوشیدنی ها و در منازل شیره کندر را با اسپند می سوزانند. میوه کندر که دارای پوستی چرب و به کپسولی مانند به اندازه 1 سانتی متر می باشد مصرف خوراکی دارد و به صورت خام خورده می شود.در استان فارس این میوه را کوبیده و غذایی به نام آب بنه تهیه می کنند.میوه خام آن به بنه شک که با آن ترشی تهیه می شود و از دانه های رسیده آن بنه شور تهیه می شود که نوعی تنقلات محسوب می شود. کندر بعد از جوشیدن به آدامس تبدیل می شود  که حالت ارتجاعی دارد، با این تفاوت که سقز بعد از قورت دادن هضم می شود. در ادامه به بررسی تفاوت کندر و سقز می پردازیم.
تفاوت کندر و سقز :
بین کندر و سقز شباهت زیادی وجود دارد تا حدی که تعداد زیاید از افراد تفاوتی بین سقز و کندر نمی دانند، اما باید بدانید که این دو گیاه از لحاظ خاصیت و ظاهر با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند از جمله ؛
نوع درخت :
سقز از درختی به نام بنه یا پسته وحشی در کردستان به دست می آید، اما کندر از درخت کندر هندی که در مناطق گرم و استوایی مانند کرمان .دومین تفاوت کندر و سقز در نوع شیره آنهاست، کندر در ابتدا به حالت مایع از درخت ترشح می شود و بعد از مدتی به جامد تبدیل می شود، اما شیره سقز از ابتدا مایع مانند می باشد و در مدت زمان طولانی حالت مایع خود را از دست نمی دهد.به علت بافت سخت وطعم گس کندر از آن به صورت مستقیم نمی توان در صنعت آدامس استفاده کرد.در حالیکه سقز با همان حالت اولیه به عنوان یک آدامس طبیعی و سالم مورد استفاده قرار می گیرد.و سقز به عنوان یک آدامس کاملا طبیعی دارای طرفداران زیادی می باشد.رنگ کندر تقریبا نزدیک به نارنجی و سقز به رنگ زرد روشن و از لحاظ دارویی این دو گیاه سالم و کندر برای تقویت حافظه و سقز به عنوان تقویت کننده دهان، دندان و سیستم گوارش مورد استفاده قرار می گیرد.از کندر در تولید صابون های معطر و آرایشی استفاده فراوانی می شود.در باور عامه مردم کندر موجب تقویت حافظه می شود، معصومین ما در مورد خواص کندر احادیث فراوانی بیان شده، از جمله امام علی (علیه السلام ) فرموده اند؛ هر کس چهل شبانه روز کندر،سود کوهی و مصطکی بخورد حافظه اش چنان تقویت می شود که گویی ساحر شده است.
در ادامه به بررسی خواص کندر و کاربردهای پزشکی و دارویی آن میپردازیم با ما همراه باشید.

 انواع کندر :

 کلا کندر به دو دسته خوراکی و غیر خوراکی تقسیم می شود.
-  کندر غیر خوراکی به کندر آتشی معروف است
و هر دو نوع کندر دارای خواص بی نظیری در طب سنتی و دارویی دارد.از کندر آتشی برای سوزاندن و بهره بردن از دود آن استفاده می شود. کندرها از نظر شکل، رنگ و ظاهر متفاوت هستند و از بین تمام کندرها نوع گرد و سرخ رنگ آن که معروف به کندر ذکر و کندر سفید و سست به کندر انثی معروف می باشد.ارزان ترین نوع کندر، قهوه ای رنگ متمایل به زرد و بهترین نوع آن نبه رنگ نقره ای روشن می باشد.زمانی که کندر تازه را در کیسه ریخته و حرکت دهند به پوسته های جدا شده از کندر قشار کندر و هر چه به غیر از پوسته باقی بماند دقاق کندر می گویند.در طب سنتی آمده که تا 20 سال خواص کندر باقی میماند. بهترین نوع کندر نرم و دارای ظاهری شفاف و سفید رنگ وبه راحتی شکسته نمی شود. هر چه کندر در زمان سوختن دود کمتری داشته باشد مرغوب تر است. کندر های غیر خالص را با صمغ عربی و صمغ صنوبر ترکیب میکنند تا به خوبی شعله ور شود. 

آشنایای با خواص کندر:

بر اساس تحقیقات انجام شده کندر دارای خواص زیادی برای سلامتی بدن دارد. از جمله؛
آرتروز و کندر :
طبق تحقیقات انجام شده عصاره کندر در بیماران مبتلا به آرتروز موجب کاهش 65% درد شده و توانایی حرکت را در این بیماران افزایش می دهد. از بوسیک اسید موجود در کندر برای ساخت داروهای ضد التهاب استفاده می شود.ایندومتاسین یکی از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی است که از ترکیبات کندر به وجود می آید.
کولیت روده با کندر :
در بعضی از افراد مصرف کندر موجب بهوبد علائم کولیت زخمی می شود. کندر در بعضی از افراد مبتلا به زخم کولیت به اندازه داروی سولفاسالازین (ضد التهاب گوارشی ) عمل کرده و کولیت زخمی را در بین 70 تا 80% افراد بهبود می بخشد.
کاهش حملات آسم :
علائم حاد تنفسی و مشکلات آسم از جمله مشکلاتی مجاری تنفسی م یباشد که در هر رده سنی افراد با آن درگیر هستند، عصاره کندر در بهبود تنفس و کاهش حملات آسم تاثیر زیادی دارد و موجب روان تر شدن تنفس می شود.
تومور مغزی و کندر :
تومور مغزی از جمله مشکلات مغز و اعصاب و از بیماری های نهفته می باشد و ممکن است فرد سال ها مبتلا به تومور باشد  و از وجود آن اطلاعی نداشته باشد، طبق تحقیقات انجام شده مصرف روزانه 4200 میلی گرم کندر اندازه تومورها و رشد آن را تا حد زیادی کاهش می دهد.
سردرد های خوشه ای و کندر :
 سردردهای خوشه ای از جمله سردردهای سینوزیتی می باشد که معمولا به صورت خوشه ای قسمتی از سر و یا چشم را درگیر می کند. مصرف عصاره کندر موجب کاهش سردردهای خوشه ای تا حد زیادی می شود.حتی افراد می توانند برای درمان سردرد کندر را سوزانده و از دود آن استفاده کنند.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی ارمغان کاشان

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ