خرداد
عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون

عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون


زمان مطالعه : 4 دقیقه

دیابت یا مرض قند بیماری است که به عنوان اپیدمی قرن شناخته شده است، در کنار داروهای شیمیایی، عرقیات گیاهی در کنترل و پیشگیری از آن کاربرد ویژه ایی دارند، در ادامه با ما همراه شوید تا با گیاهان و عرقیجات گیاهی آشنا شوید، هر کدام یک از گیاهان دارویی به دلیل خواص و مواد موثره موجود در خود باعث فعالسازی هورمون های مفید بدن و درمان مشکلات ناشی از عوارض بیماری ها میشوند. دیابت یا قند خون از بیماری هایی است که امروزه رواج زیادی پیدا کرده است. شاید برایتان سال باشد که چطور فردی به دیابت مبتلا می‌شود؟

لازم بذکر است مصرف عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون و معجون قندخون بایستی با مشورت پزشک مربوطه انجام شود. زیرا ممکن است با بعضی از داروها تداخل داشته و باعث آسیب به سلامتی شود. پس حتما با پزشک خود مشورت کرده و طبق دستور پزشک مصرف نمایید.
 وقتی بدن تولید انسولین را قطع کرده و یا منظم آن را تولید نکند، فرد به دیابت مبتلا می‌شود. عدم تولید منظم و صحیح قند خون در بدن موجب آسیب های جدی زیادی نظیر بیماری های قلبی، بیماری های کلیوی، تکرر یا قطع ادرار و... می‌شود. مانند تمام بیماری ها در کنار داروهای شیمیایی، درمان های طبیعی نیز برای کاهش قند خون وجود دارد. عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون از داروهای طبیعی برای کنترل و تنظیم قند خون بدن است. یکی از مزایای عرقیات گیاهی برای درمان بیماری ها این است که در صورت مصرف صحیح آن هیچگونه عوارضی برای بدن ندارد. پس اننخاب هوشمندانه تری نسبت به داروهای شیمیایی است.

عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون

در طب سنتی انواع عرقیات گیاهی متنوعی برای درمان امراض گوناگون وجود دارد، بیماری قند خون یکی از این بیماری هاست که از طریق عرقیات گیاهی گوناگونی قابل درمان و کنترل است، با مصرف مناسب و بهینه عرقیات گیاهی موثر در درمان دیابت در طی مدت زمانی خاص مشکلات مربوط به آنرا درمان نمائید.  از مهمترین عرقیات گیاهی موجود در درمان دیابت می توان به عرق بابا آدم، عرق زرشک، عرق برگ درخت گردو، عرق برگ درخت زیتون، عرق گشنیز، عرق سیر، عرق شنبلیله, عرق تمشک، عرق گزنه و ... اشاره نمود. در ادامه به معرفی کامل این عرقیات می پردازیم.

جهت خرید معجون قند خون با کیفیت هم اکنون می توانید از لینک روبرو استفاده نمائید.        خرید معجون قند خون

عرق بابا آدم

از تاثیرگزارترین عقیات گیاهی برای کاهش قند خون ، میتوان عرق ریشه گیاه بابا آدم را نام برد. این عرق گیاهی با خواص ضد دیابتی خود، باعث تولید انسولین در بدن و در نتیجه کاهش قند خون می‌شود. با مصرف این عرق گیاهی خواص زیاد دیگری نظیر شفافیت پوست، رفع کک و مک، کنترل فشار خون نیز اشاره کرد. عرق گیاهی بابا آدم به علت داشتن طبع سرد در درمان فشار خون بالا بسیار موثر است.
طریقه مصرف عرق گیاهی بابا آدم
مصرف این عرق گیاهی برای کاهش قند خون معمولا صبح ناشتا تجویز می‌شود. البته باید توجه داشت که مصرف میزان و زمان مصرف این عرقیات گیاهی با پزشک مربوطه بوده و بایستی طبق دستور العمل ایشان اقدام به مصرف کنید.
در صورت مصرف مدارم این عرق گیاهی، شاهد کاهش چشم گیر قند خون خود بوده و سلامتی خود را بهبود می‌بخشید.

عرق زرشک 

این عرق گیاهی به علت داشتن مزه ترش و طبع سرد باعث ایجاد احساس تشنگی زیاد در فرد شده و با نوشیدن بیشتر آب باعث کاهش قند خون می‌شود. این عرق گیاهی برای درمان فشار خون بالا و تصفیه خون نیز موثر می‌باشد.
طریقه مصرف عرق گیاهی زرشک
برای اثر بخش بودن این عرق گیاهی باستی روزانه 2 فنجان، صبح و عصر مصرف شود. 

عرق برگ درخت گردو

یکی دیگر از عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون، عرق برگ درخت گردو است که با افزایش انسولین در خون و کاهش غلظت هموگلوبین باعث کاهش قند خون در بدن می‌شود.
طریقه مصرف عرق برگ درخت گردو
برای تاثیرگزاری ایت عرق گیاهی در کاهش قند خون بایستی ⅔ استکان قبل از صبحانه و شام میل کنید.

عرق برگ درخت زیتون

این عرق گیاهی با افزایش انسولین در لوزوالمعده منجر به کاهش قند خون در افراد دیابتی می‌شود. با مصرف این عرق گیاهی به راحتی می‌توانید قند خون خود را تنظیم کنید.
طریقه مصرف عرق برگ درخت زیتون
میزان مصرف این عرق گیاهی با توجه به تاثیرات فوق العاده آن و بدون عوارض بودن آن بسیار توصیه می‌شود. اما بهتر است با پزشک خود برای میزان مصرف این عرق گیاهی مشورت کنید تا به بهترین نتیجه با این عرق گیاهی برسید.

عرق گیشنیز

از موثرترین عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون ، عرق گیشنیر می‌باشد که با تحریک ترشح انسولین در بدن، به کاهش قند خون منجر می‌شود. یکی از عوامل کاهش قند خون در بدن، افزایش ادرار است و از آنجایی که این گیاه دارویی دارای طبع سرد و خشک است باعث ادرار آوری فرد شده و به کاهش قند خون افراد دیابتی کمک می‌کند.
طریقه مصرف عرق گیشنیز
مصرف این عرق گیاهی برای کاهش قند خون باید با مشورت پزشک انجام شود زیرا مصرف بیش از حد آن باعث خستگی و بی حالی افراد می‌شود.

عرق سیر

سیر از پرخاصیت ترنی نعمت هایی است که در اختیار ما قرار گرفته است. عرق گیاهی سیر در تنظیم فشار خون، تنظیم چربی خون موثر بوده و یک ضد عفونی کننده ، ضد سرطان و ضد باکتری نیز بشمار می‌رود. از دیگر خواص سیر میتوان به کاهش قند خون اشاره کرد که با افزایش میزان انسولین در بدن به کاهش قند خون کمک می‌کند.
طریقه مصرف عرق سیر
برای کاهش قند خون، روزانه 2 الی 3 مرتبه یک فنجان از عرق گیاهی سیر را با آب مخلوط کرده و میل بفرمایید.

عرق شنبلیله

از عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون که دارای محبوبیت زیادی نیز است میتوان عرق شنبلیله را نام برد. این عرق گیاهی برای کاهش قند خون، کاهش فشار خون و کاهش سطح کلسترول بدن مناسب بوده و تجویز می‌شود.
طریقه مصرف عرق شنبلیله
مصرف روزانه یک فنجان از این عرق گیاهی در یک لیوان آب مجاز بوده و بیشتر از آن دارای عوارض برای بدن است. 
برای اطمینان از اثربخشی عرقیات گیاهی بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

عرق تمشک

یکی دیگر از عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون ، عرق تمشک است که برای تنطیم فشار خون و رقیق کردن خون نیز موثر می‌باشد. این عرق گیاهی در درمان تب، سرفه، سرما خوردگی، سرخک نیز کاربردی بوده و تجویز می‌شود.
طریقه مصرف عرق تمشک
مصرف روزانه 2 الی 3 استکان از این عرق در روز برای کاهش قند خون موثر است.

عرق گزنه

از عرقیات گیاهی برای کاهش قند خون ، عرق گزنه است که دارای خواص بیشماری است و با افزایش انسولین به وارد کردن گلوکز در سلول منجر شده و به کاهش قند خون کمک کی‌کند.
طریقه مصرف عرق گزنه
مصرف این عرق گیاهی بایستی با مشورت پزشک معالج انجام شود زیرا در دوز های محدود برای بیماران دیابتی تجویز می‌شود.

عرقیات گیاهی از سالم ترین و سریع ترین راه های درمان بیماری است. امروزه به علت عوارض نداشتن گیاهان دارویی ، در ساخت بسیاری از داروها از آنها استفاده می‌شود. 
گاهی خرید عرقیات گیاهی اصل کار دشواری است زیرا از روی بسته بندی عرقیات تشخیص اصل بودن آنها غیرممکن است. حال راهکار چیست؟ 
بهتر است عرقیات گیاهی خود را از تولیدکنندگان معتبر این صنعت تهیه کنید. شهر کاشان از مشهورترین شهر ها در تولید عرقیات گیاهی است و به راحتی میتوان عرقیات گیاهی اصل را از تولید کنندگان آن خریداری نمود.
سلامت بدن از نعمت های بزرگی است و باید در بهبود و حفظ آن هوشمندانه و با دقت داروهای مناسب و سالم را انتخاب کنیم.
 

1 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

 • خسروی گفته :

  22:54
  1402/11/25

  مدیر سایت گفته :

  سلام و عرض ادب ممنون از حسن توجه شما

  22:54
  1402/11/25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید